MODELIK

Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
DRUK CYFROWY info.

Od 2015 roku drukujemy nasz modele w technice druku cyfrowego firmy Konika Minolta z zastosowaniem nowatorskiej technologii tonera polimerowego, co zapewnia znakomitą jakość druku przy ekonomicznych dla małych nakładów kosztach. Zainteresowanych szczegółami tej techniki zapraszam tutaj:
modelik.pl/oferta/Druk cyfrowy.doc

Modele kartonowe wydrukowane w tej technice są bardziej błyszczące niż przy druku offsetowym, natomiast jakość zarówno najcieńszych kresek jak i pełnych apli czy ilustracji/fotografii jest znakomita. Pewnym problemem dla modelarza może być ograniczenie dowolności stosowania klejów, ponieważ kleje typu butapren się nie nadają (rozpuszczają toner), za to inne (polimerowe, poliwinylowe, wodne, kazeinowe) np. Minutex, UHU Hart, SUPER GLUE, BCG, Introligatorski, Polimerowy, Wikol, Anita’s TACKY GLUE, itd. można z powodzeniem stosować. Dla pewności zawsze można zrobić próbę - np. na okładce modelu, która też jest drukowana cyfrowo. Takie modele można też malować czy lakierować.

Sama technika klejenia i formowania elementów modelu jest taka sama jak przy modelu drukowanym offsetowo, zalecam jednak nacinanie linii zagięć zawsze po stronie niezadrukowanej bez względu na kierunek zagięcia. Wygląda to znacznie estetyczniej niż przy nacięciu zadruku, ponieważ toner przy kącie prostym (lub mniejszym) nie pęka, takie zagięcie nie wymaga też wówczas retuszowania.

Reszta to kwestia wprawy i przyzwyczajenia…

...jest pusty

Języki
Polski Angielski
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

Statystyki
Produktów: 981
Kategorii: 85
Odwiedzin: 11544053
Cennik

HTML   CSV

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czas wyświetlania strony: 0.081s