MODELIK

Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
nr kat. 0505: FOKKER DR I
[0505]
Cena: 15,00 zł
od Piotr P. Data dodania: 10 September 2017

No cóż można powiedzieć o tym wydaniu?
Powiem tak, rozpoczynając jego sklejanie wyszedłem z założenia, że model Fokkera Dr 1 z wyd. Modelik mam zamiar traktować, w sposób wypoczynkowy w wręcz relaksacyjny. I po dwóch tygodniach sklejania mogę śmiało powiedzieć, że to opracowanie w 100 % spełniło swoją funkcję.
To były dwa tygodnie fajnej i energicznej zabawy, który ten model zapewnił.

Złożyło się na to kilka czynników; a mianowicie wyd. Modelik zaoferowało mi model bardzo dobrze opracowany pod względem spasowania elementów. Tutaj czuło się, iż wycinając daną część raczej na 100 % będzie ona pasowała w swoje miejsce. Problem stanowiło środkowe skrzydło.
Po drugie model ten pod względem konstrukcyjnym jest bardzo prosty. Nie ma tu trudnych elementów/połączeń, kombinacji "co, jak z czym ..." czy też malutkich elementów (poza za zawiasami mocującymi lotki do skrzydeł).
Po trzecie model ten skleja się stosunkowo szybko (2 tygodnie bez zarywania nocy), uzyskując fajnie wyglądający samolocik.
Po czwarte papier jest dobrej jakości, nie za twardy i nie za miękki. Moja uwaga dot. papieru to jeżeli ktoś będzie caponował arkusze, to zalecam pominięcie capowania płatów skrzydeł. Robią się wówczas trochę zbyt twarde, a krawędź natarcia jest stosunkowo cienka.

A teraz minusy:
- dość lakoniczna instrukcja,
- brak rysunków montażowych szkieletu skrzydeł (trzeba je składać na czuja)
- niektóre elementy są pominięte w instrukcji i na rysunkach,
- słabe odzwierciedlenie rzeczywistego wyglądu niektórych elementów; silnika, karabinów, brak cięgien lotek,
- brak jakiegokolwiek wyposażenia kabiny (jest tylko bardzo uproszczony fotel i deska z pseudo wskaźnikami).

Jeżeli ktoś oczekuje od modelu bardzo wiernego odzwierciedlenia wyglądu historycznego i dużej detalizacji - to tego wydania nie polecam.
Natomiast jeżeli ktoś, po kilku miesiącach ukończył trudny model i chciałby sobie realnie odpocząć, to polecam to wydanie w 100%. (to jest takie dobre zimne piwo po ciężkim dniu w pracy) Smile

Ogólna moja ocena jest na 4 (skala szkolna) i polecam ten model jako jeden z pierwszych dla początkujących modelarzy ( to takie 1,5 skali trudności).

Moja relacja z budowy:
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=9925Ocena: 4/5

...jest pusty

Języki
Polski Angielski
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

Statystyki
Produktów: 957
Kategorii: 83
Odwiedzin: 13128036
Cennik

HTML   CSV

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czas wyświetlania strony: 0.105s