...jest pusty

O firmie

Wydawnictwo "MODELIK" jest specjalistycznym wydawnictwem modelarskim publikującym kartonowe modele do sklejania. Jako wydawca modeli kartonowych funkcjonujemy na rynku nieprzerwanie od 1990 roku - wcześniej jako Cardplast s.c (1990) i Modelcard s.c. (1991-97). Od 1998 roku jako Wydawnictwo Modelik - Janusz Oleś. Nasz dorobek wydawniczy to około 500 modeli kartonowych samolotów, pojazdów, okrętów i budowli. Od 2001 r. wszystkie nasze kolejne modele (wznowienia również) przygotowywane są wyłącznie z wykorzystaniem komputerowych programów graficznych.
Od 2008 r. produkujemy też akcesoria do modeli kartonowych wycinane ploterem laserowym (wręgi, gąsienice, relingi, akcesoria itp.)

W 2017 r. zdecydowaliśmy się na ograniczenie dotychczasowej intensywnej polityki wydawniczej. W aktualnej ofercie posiadamy około 360 modeli kartonowych i kilkaset różnych zestawów wycinanych laserowo - zarówno do konkretnych modeli (szkielety, gąsienice) jak i uniwersalnych (nity, relingi, siatki itp.). Ta oferta naszym zdaniem jest wystarczająco bogata aby każdy modelarz mógł znaleźć i wybrać interesujące go pozycje. Nowości i wznowienia wybranych modeli będą się ukazywały, ale znacznie rzadziej niż w minionych latach.

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
ZAAKCEPTUJ